Polisiye Öyküler

Polisiye Öyküler

Yazar
ISBN
: 978-605-4969-48-7
Fiyat
: 35.00 TL
Sınıflar
: 7,8.Sınıf ve Lise
Ana Temalar

Yan Temalar

 

Suç-ceza, adalet, gerilim, macera… Hepsi bir arada!

Polisiye denince akla gelen ilk isimlerin yanı sıra bu türün taze kalemlerine de yer verdiğimiz bu seçkide göreceksiniz ki, öyküler bir kenara, denemeler ve bir de şiir mevcut. Her birini merak içinde okuyacak, adeta kitabı elinizden düşüremeyeceksiniz.

Şimdi içinizdeki dedektifi ortaya çıkarma zamanı!

1963 yılında, İstanbul’da doğdu. İlk deneme kitabı Mahşerin Dört Atlısı 1993\'te, harf ve rakam portrelerinden oluşan Alfabetika ile Dokuz\'dan Sıfır\'a ise 1998 ve 1999\'da yayımlandı. Son deneme kitabıysa, Ha Hayat Ha Edebiyat (2008) adını taşıyor. Çetin Altan\'ın eserlerinden yapılan bir seçme (Dünyada Bırakılmış Mektuplar), gençlere yönelik olarak hazırlanan Dünya Edebiyatından Öyküler; İlk Aşk\'ın On Öyküsü ve Nobel Ödüllü Yazarlardan Öyküler ise Reyna\'nın bugüne kadarki derleme çalışmalarıdır.

 

“Koşarken sokaklarda nefes nefese kalırsınız, hani kalbiniz yerinden fırlayacak gibi olur ya… İşte, öyledir sayfalar arasında da koşmak. Suçun işleniş anını canlandırmak kalp atışlarınızı hızlandırır. İpuçlarının peşinde koşmak da nefesinizi keser. Çözümlemede ise insanlara farklı bakmanız gerektiği düşer aklınıza. Sonra mı?.. Sonra bir nefeste bitiverirsiniz ama suç mahallinde her şeyin bitmediği gibi öykü de bitmemiştir henüz. Tekrar tekrar kurgularsınız düşlerinizde… Uykusuz bırakır bu öyküler…”

Reyhan Özmen – Edebiyat Öğretmeni

Sayfa tasarımı ve kapak uygulama
: Hüseyin Özkan
Cilt Bilgisi
: 210 gr. Amerikan Bristol
Kağıt Bilgisi
: 70 gr. Enso kâğıt
Basım Tarihi
: 2018-05-03
Basım Bilgisi
: Mayıs 2018
Sayfa Sayısı
: 310 sayfa
Kitap Boyutları
: 13 x 20 cm