Pembe Flamingoların Beyaz Grevi

Pembe Flamingoların Beyaz Grevi

Fransa’nın Camargue kasabasında bir şeyler oluyor.

Lindsey ve Pol, Çin yakınlarında denize dökülen sarı plastik ördekleri yıllarca izledikten sonra bu güzel kasabanın başına gelen doğa felaketlerini araştırmak için yollara düşüyor. Tuzlaların kapatılması yüzünden bölgeyi terk eden flamingolar, doğanın dengesinin ne kadar hassas olduğunu gösteren bir dizi olayı tetikliyor.

 

İnsan türünün doğaya verdiği zararın dönüp dolaşıp yine kendisine geldiğini anlatan, gerçek bir olaydan esinlenerek yazılmış sürükleyici bir roman.

1967 yılında Atina’da doğdu. Lisans eğitimini Metalurji ve Kimya Mühendisliği, yüksek lisans eğitimini İşletme alanlarında yaptı.  Yazarlığa 1996’da başlayan Papatheodorou, aralarında Yunanistan’ın en prestijli edebiyat ödüllerinden Devlet Çocuk Edebiyatı Ödülü ve Diavazo Ödülü’nün de bulunduğu pek çok ödüle layık görüldü.

“Doğanın dengesini bozan insanların birbiri ardına başlarına gelen beklenmedik olayların ve felaketlerin anlatıldığı bu kitap, ‘doğa sevgisi’ni başarıyla vurguluyor. Didaktik ögeleri, merak uyandıran olayların içine akıcı bir dil kullanarak ustaca işleyen yazar; özellikle çocukların etik değerler eğitimine katkı sağlayacak çok değerli bir esere imza atmış.”

Hurihan Yıldırım

 

Türkolog

Çevirmen
: Fulya Koçak
Editör
: Sanem Erdem
Sayfa tasarımı ve kapak uygulama
: Hüseyin Özkan
Resimleyen
: Petros Boulubasis
Cilt Bilgisi
: 230 gr. Amerikan Bristol
Kağıt Bilgisi
: 70 gr. enso
Basım Tarihi
: 2016-11-21
Basım Bilgisi
: 1. Basım
Sayfa Sayısı
: 128
Kitap Boyutları
: 13 x 20 cm