Nick ve Tesla'nın Olağanüstü Özel Efekt Macerası

Nick ve Tesla'nın Olağanüstü Özel Efekt Macerası

Hollywood, Yarım Ay Koyu’na gelmiştir. Küçük mucitler Nick ve Tesla Holt kendilerini büyük bütçeli bir süper kahraman filminin setinde bulurlar. Ancak birileri, en sevdikleri çizgi roman kahramanının beyazperdeye çıkmasını sabote etmeye çalışmaktadır ve kardeşler filmi kurtarmak için perde arkasına girmek zorunda kalır.

Neyse ki yanlarında arkadaşları Silas ve DeMarco vardır, ev yapımı özel efekt aletleri de içeri sızıp araştırma yapmalarına ve işi bozan kişiyi bulmalarına yardımcı olacaktır. Acaba yönetmen “Kes!” demeden ve onları setten kovmadan önce gizemi çözmeyi başarabilecekler mi?

Bu film gibi macerada uzaylı makyajı, animatronik kol, kamera donanımı, kanca atan bileklik ve ev yapımı gösteri mankeni yapmayı öğrenecek ve kendi sinema büyünüzü gerçekleştirebileceksiniz!

Ödüllü bir İlkokul Fen Bilgisi öğretmeni. Benimsediği eğlendirirken öğreten yaklaşımı sayesinde History Channel’da ve Access Hollywood programında konuk olarak yer aldı. Jimmy Kimmel Live, Dr. Oz Show ve Live with Kelly & Michel gibi programlara düzenli olarak katılıyor. Bob’un deneyleri hakkında People, Nickelodeon, Popular Science, Disney’s Family Fun, Wired gibi dergilerde makaleler yayınlandı. Watertown, Massachusetts’te yaşıyor.

“Bilimin kapılarını aralayan, Nick ve Tesla'nın yaşadıkları keyifli maceralarındaki kararlı tutumlarına yol haritası olan eğlenceli projeleriyle okurlarını mutluluğa ve faydaya doyuracak bir kitap.”

 

Handan Büke – Türkçe Öğretmeni

Çevirmen
: Oya Şakı Aydın
Editör
: Sanem Erdem
Sayfa tasarımı ve kapak uygulama
: Hüseyin Özkan
Cilt Bilgisi
: 230 gr. Amerikan Bristol
Kağıt Bilgisi
: Siyah beyaz resimli, 70 gr. enso kâğıt
Basım Tarihi
: 2017-01-17
Basım Bilgisi
: 1. Baskı
Sayfa Sayısı
: 200
Kitap Boyutları
: 13 cm x 20cm