Mary Poppins - Kiraz Ağacı Sokağı'nda

Mary Poppins - Kiraz Ağacı Sokağı'nda


Mary Poppins, dizinin dördüncü kitabında, tam iki macerayla dönüyor!

Çocuk Edebiyatının Klasikleri arasında yer alan Mary Poppins dizisi bir yanıyla bize, yaşamın gündelik gerçeklerine hayal gücüyle bakınca her şeyin nasıl olağanüstülük kazanacağını, nasıl harika bir serüvene veya inanılmaz olaylara dönüşeceğini anlatır. Bu anlatımda, olmaz denilen her şey olur, imkânsız denilen her şey mümkündür. Yeter ki hayal gücümüzü sınırlamayalım!


Mary Poppins Kiraz Ağacı Sokağı’nda

Çocuk Edebiyatı’nın Gökten İnen Dadı’sı, Yaz Gündönümü’nde, Banks Ailesi’nin çocuklarını büyülü bir yolculuğa çıkarır. O gece neler yaşanır neler: Masal kahramanları canlanıp insanların arasına karışır, gökteki yıldızlar insanlara dönüşür, hayvanlar dile gelir, şarkılar söylenerek hep beraber eğlenilir!

Mary Poppins ve Komşu Ev

Kiraz Ağacı Sokağı On Sekiz Numara kiralanmıştır. Evin yeni kiracısı, Bay Banks’e dadılık yapan Bayan Andrew’dur. Bayan Andrew, taşınırken beraberinde Luti adında bir çocuk getirmiştir. Jane ve Michael, yeni bir oyun arkadaşı bulduklarına pek sevinirler. Gelgelelim, Luti evini, ailesini ve geldiği yeri çok özlemektedir. Ona yardımcı olacak kişi ise, tabii ki Mary Poppins’tir!

Queensland, Avustralya’da doğdu. Avustralya’nın sonsuz doğasında, basit ve geleneksel bir şekilde yetiştirildi. İngiltere’ye gitti, İngiliz ve İrlanda gazetelerinde çalıştı. Mary Poppins hakkında yazmaya “durduk yerde” başladı. Kitabın ilk bölümlerini gören bir arkadaşı bu bölümleri bir yayımcıya götürdü ve yayımcının hemen Travers’e yaptığı kontrat teklifiyle Mary Poppins kitapları okuyucularla buluştu. İlk kitap 1934’te yayımlandı ve yayımlanır yayımlanmaz büyük bir başarıya ulaştı. Bu kitabı beş Mary Poppins macerası takip etti.

Mary Poppins’in olduğu yerde tuhaflık ve macera eksik olur mu? Yaz Gündönümü akşamı, parktaki tuhaflıklarla dolu maceralar zinciri de, Park Bekçisi’nin gördükleriyle başlıyor. Annesi ona hoşgörülü olmasını, yılda bir kez Yaz Gündönümü’nün yaşandığını ve o gün her şeye hazırlıklı olması gerektiğini söylediğinde bile gördüklerini kabullenmekte zorlanıyor. Anlayacağınız, bu kitaptaki maceralar diğerlerinden biraz daha farklı! Hayal gücünüzü daha çok çalıştıracak, bir yandan da bilmediğiniz pek çok terimle tanışacaksınız: Yaz Gündönümü, Orion, Castor ve Pollux, Pegasus, Lepus, Saba Melikesi, Sirius, Polaris…  Ve sonrasında okuyacaklarınız, size, buluttan basamaklarla gökyüzüne tırmanıyormuş hissi verecek. Keyifli okumalar dileğiyle…”Nilser Utku – Türkçe Öğretmeni

Çevirmen
: Semin Sayıt
Editör
: Muzaffer Samur - Ahu Ayan
Sayfa tasarımı ve kapak uygulama
: Hüseyin Özkan
Kağıt Bilgisi
: 80 gr enso
Basım Tarihi
: 2013-08-01
Sayfa Sayısı
: 128 sayfa
Kitap Boyutları
: 13 x 20 cm