Mary Poppins - Gökten İnen Dadı

Mary Poppins - Gökten İnen Dadı

 

"Tüm mükemmel çocuk klasikleri gibi, Mary Poppins de şaşırtıcı, büyülü ve çok komik."
The Observer


 

"Büyüyle dolu ve capcanlı."
Walter de la Mare


 

Mary Poppins, P. L. Travers'ı dünya çapında üne kavuşturan altı kitaplık Mary Poppins serisinin ilk kitabı.

 

Mary Poppins, merakla dört çocuğu süzmeye devam etti ve kararını verdiğini gösteren uzun ve derin bir nefes alarak, "İşi kabul ediyorum," dedi.

Bayan Banks daha sonra kocasına bu olayı anlatırken, "Sanki bize büyük bir onur bahşediyormuş gibi bir hâli vardı," diyecekti.
Bay Banks de ona "Belki de gerçekten öyledir," diye karşılık verecekti.

 

Jane ve Michael, Katie Dadı'dan kurtuldukları için çok mutludurlar. Bu dadı, onları ve küçük ikiz kardeşleri Barbara ile John'ı bırakıp gitmiş ve anneleri Bayan Banks'i telaş içinde bırakmıştır. Ancak Bayan Banks'in telaşı çok uzun sürmez; çünkü Mary Poppins, rüzgârın önü sıra uçar dadı olarak işe başlamak üzere gelir. Mary Poppins'in sihri bundan ibaret değildir tabii ki! O geldikten sonra, Kiraz Ağacı Sokağı 17 Numaralı evdeki hiçbir çocuk için hayat, eskisi gibi olmayacaktır!

Queensland, Avustralya’da doğdu. Avustralya’nın sonsuz doğasında, basit ve geleneksel bir şekilde yetiştirildi. İngiltere’ye gitti, İngiliz ve İrlanda gazetelerinde çalıştı. Mary Poppins hakkında yazmaya “durduk yerde” başladı. Kitabın ilk bölümlerini gören bir arkadaşı bu bölümleri bir yayımcıya götürdü ve yayımcının hemen Travers’e yaptığı kontrat teklifiyle Mary Poppins kitapları okuyucularla buluştu. İlk kitap 1934’te yayımlandı ve yayımlanır yayımlanmaz büyük bir başarıya ulaştı. Bu kitabı beş Mary Poppins macerası takip etti.

Öğretmen yorumu yok.
Çevirmen
: Gamze Bozkurt
Sayfa tasarımı ve kapak uygulama
: Hüseyin Özkan
Kağıt Bilgisi
: 80 gr, enso kâğıt
Basım Tarihi
: 2011-11-01
Sayfa Sayısı
: 176 sayfa
Kitap Boyutları
: 13 x 20 cm