Kanatlı Sayfalar

Kanatlı Sayfalar

Bir kâğıt parçasında yazan birkaç cümle bir insanın hayatını değiştirebilir mi? Kitaplar umut verebilir mi? Peki ya umut bulaşıcı bir şey mi?

Vassilis Papatheodorou, rüzgârların sürüklediği kitap sayfalarında gerçeğin, güzelliğin ve elbette umudun peşinde bir yolculuğa çıkarıyor.

Kuzey Hepmutsuz ve Güney Hepmutsuz adında, yüzyıllardan beri birbirine düşman olan iki ülkeyi sadece gökteki bulutlar bir araya getiriyordu. Rüzgârlar bu iki ülkeye sihirli bir kitaptan kopan sayfaları getirene kadar durum böyleydi. Bu öyle bir kitaptı ki yazılanlar okuyan kişinin hayatına, hayallerine ve hatta geleceğine göre değişiyordu. Herkes sayfaların peşine takıldı; bazıları okumak için, bazılarıysa yok etmek için.

 

Okumanın heyecan verici bir macera, bilginin ise çok değerli olduğunu gösteren masalsı bir roman.

 

 

1967 yılında Atina’da doğdu. Lisans eğitimini Metalurji ve Kimya Mühendisliği, yüksek lisans eğitimini İşletme alanlarında yaptı.  Yazarlığa 1996’da başlayan Papatheodorou, aralarında Yunanistan’ın en prestijli edebiyat ödüllerinden Devlet Çocuk Edebiyatı Ödülü ve Diavazo Ödülü’nün de bulunduğu pek çok ödüle layık görüldü.

Öğretmen yorumu yok.
Çevirmen
: Fulya Koçak
Editör
: Sanem Erdem
Sayfa tasarımı ve kapak uygulama
: Hüseyin Özkan
Resimleyen
: Petros Bouloubasis
Cilt Bilgisi
: 230 gr. Amerikan Bristol
Kağıt Bilgisi
: 70 gr. enso kâğıt
Basım Tarihi
: 2016-11-28
Basım Bilgisi
: 1. Basım
Sayfa Sayısı
: 128
Kitap Boyutları
: 13 x 20 cm