Gizemli Labirent

Gizemli Labirent

Alicia matematikten nefret etmektedir…

Bir gün parkta oturmuş ders çalışırken tuhaf biriyle tanışır ve onun peşinden bir solucan deliğinden geçerek Sayılar Ülkesi’ne varır. Kuralcı Kraliçe’den Labirent Canavarı’na, İskambil Adamlar’dan Deli Şapkacı ve Mart Tavşanı’na kadar çeşitli karakterlerle tanıştıkça matematik hakkındaki fikirleri de değişmeye başlar.

 

Siz de sayılar arasında sihirli bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

Carlo Frabetti İtalya doğumlu olmasına rağmen (Bologna, 1945) İspanya’da yaşamakta ve kitaplarını genellikle İspanyolca dilinde kaleme almaktadır. Popüler bilim ile çocuk ve gençlik edebiyatını kaynaştıran bir yazar ve matematikçidir. İçlerinde Orman Topraklar ve başkahramanı Ulrico olan serinin de bulunduğu (En Güçlü Büyü, Ulrico Konuşan Kapılar, Ulrico ve Altın Anahtar) otuzdan fazla kitabı yayımlanmıştır. Büyük Oyun adlı kitabı ile çocuk kurgusu dalında Jaen Ödülüne layık görülmüş ve aynı dalda Korkunç Melek adlı kitabı ile finale kalmıştır. Aynı zamanda birçok televizyon programında yazarlık ve yönetmenlik yapmıştır.

“Matematik dersinin notalarını oluşturan rakamlar ve sayıların ortaya çıkış öyküsü ve günlük yaşantımızın içindeki matematiği keşfetmek için mükemmel bir eser…

Yaratıcı ve eleştirel düşünme becerisini öne çıkaran ve matematiğin büyülü dünyasında gezineceğiniz hikâyeler…”

 

Hüner Uysal - Matematik Öğretmeni 

Çevirmen
: Neslihan Tonga
Editör
: Sanem Erdem
Sayfa tasarımı ve kapak uygulama
: Hüseyin Özkan
Cilt Bilgisi
: 230 gr. Amerikan Bristol
Kağıt Bilgisi
: 70 gr. enso kâğıt
Basım Tarihi
: 2016-11-17
Basım Bilgisi
: 1. Basım
Sayfa Sayısı
: 112
Kitap Boyutları
: 13 x 20