Cesur Yürekli Şaşkalozlar

Cesur Yürekli Şaşkalozlar

Bir dostluk masalı…

 

 

 

Dostluk kavramını anlatmak o kadar da kolay değil. Dostumuz için neleri göze alabiliriz? Ne kadar cesur olabiliriz? Gerçek dost kime denir? Peki ya hayvan dostlarımız? Onlar bizi anlayabilir mi? “Yeşil Saha Kırmızı Perde” ve “Çıtı Pıtı Bir Kedi Olmak İstemiyorum” adlı kitaplarıyla tanıdığımız Renan Özdemir, yeni kitabı “Cesur Yürekli Şaşkalozlar”da bir dostluk masalı anlatıyor.

{C}

{C}{C}

Güçlü adlı sadık köpeğin dünyası, 12 yaşındaki insan dostu Tuna’nın başka bir kente taşınmasıyla değişiyor. Başlangıçta üzüntüsüne yenik düşüp hayata küsen Güçlü, sonradan dostunun geride bıraktığı bir cismi ona ulaştırmayı kendisine görev biliyor. Ve macera başlıyor…

Güçlü ve köpek dostu Boncuk, zaman zaman tehlikeli zaman zaman da eğlenceli bir serüvene atılıyorlar. Karşılarına iyi ve kötü insanlar, iyi ve kötü köpekler çıkıyor. Ama hedefleri hiç değişmiyor: Tuna’yı bulmak.

“Yeşil Saha Kırmızı Perde” ve “Çıtı Pıtı Bir Kedi Olmak İstemiyorum” adlı kitapların ardından, Renan Özdemir bu kez de “Cesur Yürekli Şaşkalozlar”la çıkıyor karşımıza. Yine Kelime Yayınları tarafından yayımlanan kitabın birbirinden güzel çizimleri ise Canan Barış imzasını taşıyor.

1963 yılında doğan Özdemir, Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Trabzon’da başladığı edebiyat öğretmenliği görevini uzun yıllar sürdürdü. İstanbul’da yaşayan ve yeni çocuk kitapları üzerinde çalışan Özdemir, evli ve bir kız çocuk annesidir.

“Uzun ve sonu belli olmayan bir yolculuk… Kim için ve ne uğruna? Peki, bunu kim göze alabilir? Bu soruların yanıtlarını eskimeyen, hiç bitmeyen bir dostlukta bulacaksınız; sadık bir dostta… Güçlü’de… Güçlü’yü tanıdıkça Tuna’nın ne kadar şanslı bir çocuk olduğunu düşünecek ve Güçlü gibi sadık bir dosta sahip olmak için sabırsızlanacaksınız! Dostluğun önemini ve gerçek bir dostun sıcaklığını hissedeceğiniz bir yolculuk hikâyesi için hemen okumaya koyulun!”

 

                                     Ayşen Beypars – Türkçe Öğretmeni

Editör
: Muzaffer Samur - Ahu Ayan
Sayfa tasarımı ve kapak uygulama
: Hüseyin Özkan
Resimleyen
: Canan Barış
Kağıt Bilgisi
: 70 gr, enso krem kâğıt
Basım Tarihi
: 2013-08-01
Sayfa Sayısı
: 152 sayfa
Kitap Boyutları
: 13 x 20 cm