Çaylak

Çaylak

Yazar
Dizi Adı
ISBN
: 978-9944-343-85-5
Fiyat
: 30.00 TL
Sınıflar
: 7,8.Sınıf ve Lise
Ana Temalar

Yan Temalar

Dünyada 28 ülkeden sonra Cherub serisi şimdi de Türkiye’de…

12 kitaplık serinin ilki olan “Çaylak”tan sonra, serinin 3 kitabı da 2010’un ilk aylarından itibaren okuyucusuyla buluşacak. 

Her kitabı çok satanlar listesine giren ve tüm dünyada 4 milyonun üzerinde satan serinin BBC Film tarafından sinemaya aktarılması da gündemde. 2009 yılında ön hazırlıkları yapılan sinema filminin prodüksiyon çalışmalarına 2010’da hız verilecek. 

 

“Casus olmak her erkek çocuğunun hayalidir. Tek bir çocuk bile bu kitabın büyüsünden kurtulamayacak.”  The Bookseller

 

 “Çarpıcı, heyecanlı, büyüleyici... Dahası, bunların hepsinin gerçek olmasını dileyeceksiniz.” Sunday Express

 “Son derece sürükleyici. Elinizden bırakamayacaksınız. Bitmesini hiç istemeyeceksiniz.” Library Thing

        İkinci Dünya Savaşı sırasında Fransız siviller, ülkelerindeki Alman işgal güçlerine karşı bir direniş hareketi başlattılar. Bu hareketteki en faydalı kişiler, büyük ölçüde çocuklar ve gençlerdi:  Bazıları gözcülük yaptı, haber taşıdı. Bazılarıysa, evlerini özleyen Alman askerleriyle arkadaş oldu ve onlardan direnişçilerin Alman askerî operasyonlarını sabote etmesini sağlayan bilgiler sızdırdı.

       Charles Henderson adındaki Britanyalı bir ajan, yaklaşık üç yıl bu Fransız çocuklarla birlikte çalıştı. Britanya’ya döndükten sonra da Fransa’da öğrendiklerini, gizli görevlerde görev alacak yirmi çocuğun eğitiminde kullandı. Bu birimin kod adı CHERUB’du.

       Henderson 1946’da öldü, fakat yarattığı örgüt büyüdü, gelişti. Bugün CHERUB’un, en büyükleri on yedi yaşında olan iki yüz elliden fazla çocuk ajanı var ve kurulduğu günden beri varoluş nedeni değişmedi: Yetişkinler, çocukların onları izlediğinden asla şüphelenmez.

1972 yılında, Londra’da doğdu. Ekonomi dalında öğrenim gördü. 13 yıl boyunca özel dedektiflik yaptı. Kendisinin ve 12 kitaptan oluşan CHERUB Dizisi’nin ilk kitabı “Çaylak”, 2004 yılında yayımlandı.

Öğretmen yorumu yok.
Çevirmen
: M. Banu Aksoy
Kağıt Bilgisi
: 70 gr, enso krem
Basım Tarihi
: 2009-10-01
Sayfa Sayısı
: 320 sayfa
Kitap Boyutları
: 13 x 20 cm