Boş Ders İtirafları

Boş Ders İtirafları

Bazen en iyi arkadaşlıklar tesadüflerle başlar. Farklı kişiliklerde, farklı zevklere sahip insanlar bir şekilde bir araya gelir ve ortak yönlerini keşfedip bir anda kaynaşıverir.

Renan Özdemir, her zamanki neşeli üslubuyla okul sıralarında böyle bir tesadüfle başlamış bir arkadaşlığın öykülerini anlatıyor. Endişelerin buradakiler gibi geçici, dostlukların kalıcı olması dileğiyle...

Buket, Ahmet, Kerem, Duru ve Mert… Aynı sınıfta olmalarına rağmen bu beş çocuk pek de samimi değildir, ta ki hepsi de cetvel takımlarını derse getirmeyi unutana kadar. Bundan böyle onlar artık “Cetvel Takımı” olarak anılacaktır. Boş geçen bir derste birbirlerine başlarından geçen ilginç olayları anlatmaları onları daha da yakınlaştıracaktır.

 

Aynı anda hem güldüren hem düşündüren bu itiraflar, okul yıllarının masum endişelerine ayna tutuyor.

1963 yılında doğan Özdemir, Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Trabzon’da başladığı edebiyat öğretmenliği görevini uzun yıllar sürdürdü. İstanbul’da yaşayan ve yeni çocuk kitapları üzerinde çalışan Özdemir, evli ve bir kız çocuk annesidir.

“Samimi, yalın ve içten satırların arasındaki neşeli hatıralarla sarıyor sizi kitap. Okurunu iyi tanıyan Renan Özdemir’in bu kitabı onlara okuma zevki ve bilinci kazandıracaktır."

 

Merve Kılıç – Türkçe Öğretmeni

Editör
: Sanem Erdem
Sayfa tasarımı ve kapak uygulama
: Hüseyin Özkan
Cilt Bilgisi
: 230 gr. Amerikan Bristol
Kağıt Bilgisi
: 70 gr enso
Basım Tarihi
: 2017-03-08
Basım Bilgisi
: 1. Basım
Sayfa Sayısı
: 88
Kitap Boyutları
: 13 x 20 cm