Adamyutan Kanyonu'ndaki Hazine

Adamyutan Kanyonu'ndaki Hazine

Bilgisayarlar çökmüş, elektrik tükenmiş, doğal kaynaklar yok olmak üzere ve herkes yeni topraklar keşfetmek için birbiriyle yarışıyor! Bu sırada büyük Kâşif Alexander West gizemli bir şekilde hayatını kaybedince, çocukları Zander, Kit ve MK yapayalnız kalıyor.

Zekâ küpü Kit, tamir ustası M.K. ve cesur Zander, babalarından kalma yarım bir harita buluyorlar. Ve hükümet ajanları bu haritanın peşine düşüyor. Neden? Ve haritanın diğer yarısı nerede?

Genç Kâşifler, haritanın ve dünyanın gizemlerini bir bir açığa çıkarıyor. Bu heyecan dolu macerayı çok seveceksiniz!

1971 New York doğumlu olan Taylor, mahallesinin haritasında bir hata fark edip bunun gerçekten de hata olup olmadığını merak ettiği 10 yaşından bu yana haritaların büyüsüne kapılmış bir yazar. İlk romanı O\' Artful Death (2003) ile Agatha Ödülü’nü kazanmış. Her türlü kitaba, keşif gezilerine, eski kütüphanelere, gizeme, uzun zamandır saklanan sırlara, kayıp kâşiflere, bilinen ve bilinmeyen yerlere meraklı.

“Her birimiz için çok farklı maceralar kurgulanır bizden çok önceleri. Zaman, bu kurguların taşıyıcısı olarak bize getirir yükünü. Eksik bırakılmış haritalar, tamamlanacak görevler, anlamlandırılmayı bekleyen hayatlar olarak. Yıllar önce çıkmış olduğum yolculuğumda yaşadığım maceraları, ödediğim bedelleri, kazandığım zaferleri bana anımsatarak daha bir aydınlık etti yolumu Zander, Kit ve M K.

Bu macera eminim çok işinize yarayacak. Peki siz haritanızı elinize alıp koşmaya hazır mısınız?”

                                               S. Yusuf Çağlayan – Sınıf Öğretmeni

Çevirmen
: Ayşe Başçı
Editör
: Muzaffer Samur - Ahu Ayan
Sayfa tasarımı ve kapak uygulama
: Hüseyin Özkan
Kağıt Bilgisi
: 80 gr, enso
Basım Tarihi
: 2014-08-01
Sayfa Sayısı
: 400 sayfa
Kitap Boyutları
: 13 x 20 cm